Однією з цілей на цей рік є навчитися плавати кролем
Всіх вітаю, дорогі друзі, на веб-сторінках нашого блогу, присвяченого здоровому способу життя!
Сьогодні я хочу більш детально розібратися з різноманіттям технік плавання. Скажу навіть більше, мені стало цікаво, яким способом можна пересуватися у воді швидше за все.
Думаю, що ні для кого не секрет - більшість відвідувачів басейну плавають вільним стилем, що не заморочуючись з приводу коректності виконання рухів.
Можливо, багатьох влаштовує такий стан речей, але ж не нас з вами! Що думаєте з цього приводу?
Адже ми намагаємося домогтися в спорті максимальних результатів, не зашкодивши при цьому власного здоров'я. Плюхнутися в басейн і невміло борсатися в ньому - справа не хитра!
Інший момент, коли ви заздалегідь складете план тренування і вивчіть особливості різних варіантів подолання дистанції в воді.
Загорнув, здається, не слабо. Думаю, не всім ще стало зрозуміло, про що це я.
Загалом, тема моєї сьогоднішньої статті - техніка плавання кролем для початківців, основні різновиди цього стилю і безліч корисних порад. Власне, не смію більше затримуватися на вступ - в путь!
ОСНОВНІ РІЗНОВИДИ КРОЛЕМ
Взагалі, кроль - це стиль плавання, за допомогою якого можна досить швидко переміщатися в воді.
Головне, ознайомитися і навчитися правильній техніці рухів. Саме цим ми з вами сьогодні і займаємося. У сучасному спорті кролем можна пересуватися двома способами, про які ми з вами і поговоримо:
- На грудях (особа направлено вниз, тіло в горизонтальному положенні; в момент повороту голови відбувається вдих ротом, при цьому видих здійснюється ротом і носом; руки згинаються і випрямляються в процесі гребків).
- На спині (особа направлено вгору; корпус розташовується горизонтально щодо поверхні води; дихальні шляхи працюють так само, як і в разі пересування плавця на грудях; руки випрямлені).
- Усвідомте, що для швидкого пересування у воді важливо приділяти однакову увагу всім аспектам - диханню, роботі рук і функціонуванню ніг, а також стежити за положенням корпусу.
- Деякі спортсмени забувають здійснювати видих у воді, затримуючи повітря до наступного виносу голови на поверхню. Подібна помилка сильно збиває дихання, негативно позначаючись на загальних результатах запливу. Що робити? Пускайте бульбашки, хлопці! Ось головна особливість кроля! Навчіться себе контролювати в цій дії, щоб домагатися заповітних цілей в світі спорту.
- Багато фахівців рекомендують спочатку освоїти техніку плавання кроля на суші, систематично повторюючи послідовність дій на килимку для йоги або іншій зручній підстилці. Такі вправи допоможуть спортсмену відчувати себе впевненіше в воді, виробивши в ньому механічну і рефлекторну пам'ять.
- Для того щоб спростити собі задачу, починайте займатися в басейні, використовуючи ласти. Вони допомагають здійснювати більш рівномірні удари, охоплюючи великі ділянки води. Коли ви вже ідеально освоїте цю техніку плавання, можна відмовитися від допоміжного аксесуара.
У цьому розділі я вирішив сильно не заглиблюватися в особливості кроля, освітивши виключно різновиди цього стилю плавання.
Ознайомившись з можливими варіантами пересування у воді, пропоную більш детально розібратися з основами такої техніки.
Цікавий факт зі світу спорту: «На професійних змаганнях з плавання, де учасники пересуваються у воді кролем, занурення в басейн починається зі спеціальною тумби.
Таким чином, для вдалого старту, що забезпечує успіх всього запливу, важливо вміти правильно пірнати ».
ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНІКИ ПЛАВАННЯ КРОЛЬ
Щоб оцінити всі переваги кроля, плавець повинен навчитися переміщатися в воді, використовуючи силу своїх рук і ніг. Не можна забувати про роботу корпусу і дихальних шляхів.
Загалом, подібний стиль плавання є цілий комплекс рухів, що повторюються в певному циклі.
Корпус незмінно розташовується горизонтально, тому плавець знаходиться на поверхні води (кут відхилення сягає від 0 до 10 градусів). Ступні ніг занурені на оптимальну для здійснення рухів глибину - 30-40 см. В процесі переміщення плечовий відділ буде вищою стегон.
Взагалі, середньостатистичний плавець виконує за 2-3 гребка руками близько 4-6 махів ступнями, які функціонують, як «ножиці». Ноги ритмічно згинаються в колінному суглобі, створюючи ефект двигуна в моторному човні.
Думаю, всі відвідувачі нашого блогу розуміють, що я маю на увазі. Слід зазначити, що шкарпетки ніг повинні бути незмінно витягнуті і трохи повернені всередину стопи, щоб руху виходили більш дошкульними і динамічними.
Професійні спортсмени сьогодні дотримуються на коротких дистанціях 6-ти ударного кроля, а на тривалих відстанях - 4-х і 2-х ударної техніки роботи ніг.
Основне значення в кролі має сила тяги, яку спортсмен розвиває в процесі пересування у воді. Умовно, всі маніпуляції, що здійснюються атлетом, можна розділити на кільцевій цикл дій. Іншими словами, коли закінчується останній рух - починається перше.
Спочатку здійснюється винесення, наприклад, правої руки (зігнутою) з води - в цей момент лівої здійснюється наплив на глибині приблизно 10 см (випрямленою). Далі відбувається пронос поштовховою руки над поверхнею водойми, що має на увазі наступне випрямлення кінцівки і занос її в товщу води.
Таким чином, формується основна фаза, яка передбачає два нехитрих дії - відштовхування і підтягування. Виконуються руху рук по черзі.
У кролі процеси життєдіяльності органів дихання узгоджуються безпосередньо з рухом рук спортсмена. У момент, коли однією кінцівкою атлет робить наплив, а інший закінчує гребок, він повертає голову в бік другої руки, здійснюючи вдих ротом.
Важливо пам'ятати, що видих проводиться в воді за допомогою носа і рота, пускаючи бульбашки - це істотно полегшує завдання плавцю. На таку маніпуляцію в середньому потрібно близько 0,3-0,5 секунди.
Хочу відзначити, що порівнювати кроль з «батерфляєм» або брасом - недоцільне рішення, адже у кожного з цих стилів плавання є свої переваги і недоліки. В ідеалі спортсмен повинен володіти азами всіх технік, щоб вибирати спосіб пересування у відповідності зі сформованою ситуацією.
Грубо кажучи, якщо вам знадобилося наздогнати кого-небудь у воді, то зробити це можна тільки за допомогою кроля. Якщо ви насолоджуйтеся теплим морем, то зупиніть свій вибір на брасі. Якщо основною метою атлета стає прокачування м'язових груп, то зверніть увагу на «батерфляй». Повторюся, що у всіх стилів плавання можна знайти свої плюси і мінуси.
Пізнавальна інформація: «Можливо, деяким не відомий той факт, що кроль на грудях - об'єктивно визнаний найшвидшим способом пересування людини у воді. Однак обов'язково враховуйте свої фізичні можливості, адже тривалий час плисти в такому темпі - неймовірно важко ».
Техніка плавання кролем на спині.
ПРОСТІ, АЛЕ КОРИСНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПОЧАТКІВЦЯМ ПЛАВЦЯМ
Пропоную вам ознайомитися з низкою рекомендацій, що допомагають освоїти кроль:
Я постарався включити в вище наведений список найбільш прості і дієві рекомендації, якими зможуть скористатися на практиці все передплатники нашого блогу.
Навіщо придумувати велосипед, якщо він вже існує? Все набагато простіше - головне слідувати нехитрим радам.
Не потрібно накручувати себе, що навчитися кроля - це неймовірно важкий процес. Звичайно, зусиль доведеться докласти досить багато, але старання будуть рівноцінні результату - це я вам гарантую, хлопці!
Якщо серед ваших знайомих присутні професійні плавці, то не втрачайте можливість побачити майстер-клас на власні очі. Попросіть приятеля «попрацювати» з вами, заручившись підтримкою і грамотними рекомендаціями фахівця ».
Комментарии
Отправить комментарий